Kaolin Kili Maden Ocakları

Kaolin Kili Maden Ocakları Balıkesir Sındırgı ilçesi de bulunan   Düver tepe havzasında çıkmaktadır.Türkiye de ortalama 450 milyon ton  kaolin rezervi İstanbul’un şile Beykoz ağaçlı  Arnavutköy, Balıkesir sındırgı ve gönen ,bursa Kemalpaşa ,Bilecik söğüt, Çanakkale  ,Nevşehir Avonos, Eskişehir Mihalıççık bölgelerin de  bulunmaktadır.Kaolin Kili Tozu

Ülkemizde   çıkartılan kaolin   tamamen doğal olarak maden den çıkartılıp  mikronize edilerek tarım sektörünün kullanımına sunulmaktadır  .

Ülkemizde yıllık 2.5  milyon ton  kaolin kili  üretimine ulaşılmıştır. Sıkça sorulan sorular sayfasından aklınıza takılan soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Kaolin kağıt sanayinde  ilaç ,televizyon ,cam, hayvan yemi, gübre, boya, ve son yıllarda oldukça kullanım alanı  genişleyen tarım  sektörünün de kullanılan kaolin her gecen gün  kullanım oranı yükselerek aranan ürün haline gelmiştir.

KAOLENİ doğal kaolin kili  kullanan üretim yapan çifçilerimizle yaptığımız değerlendirmeler sonucun da  kaolin oldukça fayda sağlandığı  vede ağaçların stresten uzak sıcak  hava koşullarında dahi fota senteze  devam ettiği tespit edilmiş bulunmaktadırlar.

Beyaz örtü tabası sayesin de  güneş ışınlarının bitkiye  vermiş olduğu  aşırı ısınmayı reflekte görevi görerek geri yansıma yapar  ve bitkinin ortam sıcaklığında ortalama  11 derece  daha düşük  sıcaklığı hissederek fotosenteze devam eder ve bitki ve ürünün daha sağlıklı  ve  kaliteli verim alınmasın da faydalı olmaktadır.

Taş kil

Ülkemizde  son yıllarda  tarım sektörün de kullanılmaya başlanılan kaolin   dünya ülkelerin de olduk ca sıkça uzun yıllardır kullanılmakta olup  hem sağlık acısın dan hem de ekonomik olarak   olduk ça uzun yıllar kar etmişlerdir.

Ülkemizde de   kaolin kullanımı   sağlık  vede   ekonomik oluşu sebebi   vede  kullanıldığı   tarım  sektörün de    vermiş olduğu   faydalar sonucun da  tüm yurdumuzda   aranmaktadır.

Üniversite  tez çalışmaları yapılmış  vede oldukça faydaları  tespit edilen   kaolin kili  ziraat mühendislerinin   titiz araştırmaları sonucun da  ülkemiz üreticilerimize  rahatlıkla tavsiye edebildikleri oldukça   verimli  vede doğal  ürün olan kaolin tavsiye edilmektedir.

Kaolin Kili Maden Ocakları Nerede?

  1. Balıkesir
  2. İstanbul Şile
  3. Arnavutköy
  4. Ağaçlı
  5. Sındırlı
  6. Bursa Kemalpaşa
  7. Bilecik Söğüt
  8. Çanakkale Çan
  9. Nevşehir Avanos
  10. Eskişehir

Tarım sektörün de kaolin kili ocakların dan çıkartılıp mikronize edilen KAOLENİ  doğal kaolin kili  hiçbir kimyasal  işleme sokulmadan tamamen  doğal olarak  tarım sektörün de  kullanılmak üzere  KAOLENİ doğal kaolin kilin satışı Bursa Kestel Erdoğan  mahallesin de yapılmaktadır. İnstagram sayfamızı takip ederek kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara