Organik Hayvansal Gübre  ile sağlıklı yaşam ve ürünler. Konvansiyonel tarımda kırk yıldır üretimde daha fazla ürün  elde edip,  daha fazla Karlar hedeflemiştir.  gereğinden fazla sanayi gübresi ve ilaç kullanılmıştır. sonucunda ise hem toprak ana hem de insan  oğlu olumsuz şekilde etkilenmiştir.

kara gübre

Yanmış Hayvansal Gübre Örneği

Bu olumsuzluklar insan  oğlunu ve tabiat anayı yok olma noktasıyla karşı karşıya getirmiştir. Bunun sonucun da insan oğlunun   doğal tarım üretimini ön plana  çıkarma zorunluluğunu  gündeme getirmiştir.  Ülkemizde çiftçi  örgütleri çalışmalar sonucun da alternatif  olarak  organik tarımı  ön plana  çıkartmaya başlamışlardır.Organik tarım ;Üretimde ve depolamada insan sağlığını tehdit eden , zararlı olan kimyasal gübre ve ilaç  kullanmadan  üretim odaklıdır. Tamamen tabiat  ananın  bizlere vermiş olduğu  doğal  üretin adıdır organik üretim.

Organik  üretimin başında ise organik kara gübre gelir. organik hayvan gübresi doğal yollar ile terbiye edildikten sonra  kullanımı daha faydalı ve verimlidir . Organik  hayvan gübresi yani kara güre (yanmış gübre)güneş gören  boş bir alana depolanır. toplanan yaş gübreler  depolanan gübre  periyodik olarak   yaz ayların da  30 gün sere ile  tarımsal makinalar yardımıyla karıştırılır

.Güneş ışınları  gübrenin doğal olarak kurumasını yani organik kara gübre oluşumunu  sağlar.  Bu işlem  iki yık boyunca yaz ayların da   uygulanır. İki yıl sonunda  tarla ve evimizin bahçesinde  tamamen organik   kara gübremiz hazırdır.

Organik Hayvansal Gübre Kullanımı

Hazırlanmış organik kara gübremizi gönül rahatlığı içerisin de   tüm bitkilerimizde kullanabiliriz. Doğal yanmış kara gübre  bir nevi  doğal geri dönüşümdür .organik yanmış kara gübre kullandığımız toprağımızın canlılığını ve verimini,  doğal ürün olan  organik kara gübreyi  kullanmaya başladığımızda görürüz. toprak ananın  biz insan oğluna  ona  zarar vermediğimizde  bizlere ne kadar cömert olabileceğini gösterir.

Günümüz  dünyasında  metropol  şehirlerde bu tür  doğal ürünleri  hemen yanı başımızda bulamayız. Doğru araştırmalar sonucun da   elde edilen organik  mücadele ürünleri altın değerin dedir. Organik olarak elde ettiğimiz besinler ise   bizim ve  de  çocuklarımızın sağlıklı  yetişmeleri için çok önemlidir.

Dünyada insan varlığının sürdürebilmesi  organik  ürün  tüketiminden geçer. Ekonomik olarak  güçlü ülkeler  kendi   halklarının varlığını korumak için    organik tarıma ciddi  bütçeler ayırmaktadırlar.

Facebook sayfamızı takip ederek gübrelerle ilgili kampanyaları takip edebilirsiniz.

Organik Hayvansal Gübre siparişi vermek için iletişim sayfasını ziyaret edebilir veya 0532 655 31 11 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Ara